45

یا حق!

امروز داشتم با یکی تلفنی صحبت می کردم... گفت : اینکه مقلد آقای ... باشی و به احکام آقای بهجت عمل کنی بهتر از اینه که مقلد آقای بهجت باشی و به احکامش عمل نکنی!!! اینو در جواب این گفت که من برای قبول نکردن مسئولیتی (و شاید در رفتن!!!) به حکم آقای بهجت استناد کردم و در عین حال در ادامه گفتم به همه ی حکماشون عمل نمی کنم ولی به بیشتر احکامشون واقعا ایمان دارم!!!

دوباره یه چیزی مثل پتک انگار خورد تو سرم! تا کی می خوام به اون چیز هایی که ایمان دارم عمل نکنم؟؟!!!!!‌ بی خود نیست که انقدر آدم بی خودی شدم! ولی سخته خب!!! سخته دیگه..!!  خدایا اراده ای قوی بده بهمون و دلی محکم و فکری درست رو!!!

پ ن : یه چیز دیگه! کاشکی می تونستم آدم ها رو قانع کنم!!!!

پ ن : خیلی وقت ها اینجا می نویسم تا هم خودم یادم نره و هم اینکه .. اونشو نمی گم!! ;)

نقطه؛ تمام!

یا حق!

/ 8 نظر / 4 بازدید
پانی

سلام وبلاگ قشنگی داری وقت کردی به من هم سربزن نظریادت نرود[لبخند]

لهوف

مهم ترین کسی که باید قانع کنی خودته! به فکر قانع کردن بقیه نباش!

فقير

سلام ممنون از پیامهات و این اخرین مطلبت خوب بود منممممم

رک

وقتی ما به چیزایی که ایمان داریم عمل نمیکنیم . باید بدونیم که بهشون ایمان نداریم . بهتره بگیم یه جورایی قبولشون داریم چون وقتیواقعا به چیزی ایمان داشته باشیم چیزی نمیتونه جلوی انجامشو بگیره . ----------------------- تو وقتی میتونی کسی رو قانع کنی که موضوع با خودت کامل روشن باشه ،با همه جزئیاتش .و کسی رو میتونی قانع کنی روحش باز باشه واماده دریافت حقیقت . ------------------------------ من مرجع تقلید ندارم و احکام رو اونطور که خودم فکر میکنم درسته انجام میدم . من جانشین خدا بر روی زمینم . ایا نمی تونم خودم تشخیص بدم ؟ مسلما بهم میگین بی دین .

سنگ پشت

با بهترین آرزوها برای امروز! تو هم هی حال آدمو بگیر ها (وینک) از اون مسائلیه که سردرد میاره بعدش!

لهوف

می فهمم! ولی خودت می گی گفتن! این با قانع کردن خیلی فرق داره! گاهی همون جمله هایی که تو رو قانع کرده دیگری رو قانع نمی کنه! ولی تو باید بگی.

رک

درسته فقه هم یه مسئله کاملا تخصصیه . منم منظورم این نبود که علامه دهر هستم و نیاز به کسی ندارم . منظورم این بود که من با تقلید مخالفم ... من میگم باید مطالعه کرد تحقیق کرد . و تشخیص داد که کدوم درسته و کار درست رو انجام داد . من با خیلی از فتواها مخالفم چون فکر میکنم با شرایط و سطح اگاهی انسان امروز ناهماهنگ و بروز نشده اند. متاسفانه علاوه بر نکات بسیار مثبتی که در دینی که به ما معرفی شده وجود داره . نکاتی هم هست که فکر میکنم خیلی درست نیستند ومن اونطوری که خودم تشخیص میدم درسته عمل میکنم . حالا دارم رو این مسئله کار میکنم که من برا ارتباط با خدا لزومی داره که قوانین خاصی رو رعایت کنم ؟ ایا نمیشه خدا را سپاس گفت واز او طلب کرد از او رهنمود خواست . افریدگانش را دوست داشت . انسان بود و به انسانیت احترام گذاشت ولی باروشی که خودم دوست دارم ؟ امیدوارم که خدا ره درست رو بهمون نشون بده ...

سنگ پشت

منظورم موضوع پستت بود کلا! یعنی عذاب وجدان میاره واسه آدم!