281

به نام حق!

رسمه که وقتی یکی از این دنیا می ره، اطرافیان عزاداران سعی می کنند حداقل تا چهلم اونها رو تنها نگذارند و اطعام کنند و مواظبشون باشن. چهلمین روز هم که می شه همه جمع می شن و لباس سیاه از تن عزاداران در می آورند و ریش مردان رو می زنند و روسری مشکی از سر زن ها در می آورند.

زینب هم عزادار بود؛ اما در راه ها چرخاندنش و تازیانه زدند و آزارش دادند؛ عجب رسمی به جا آوردند برای او و خانواده اش ...

چهلم امام ما هم داره از راه می رسه! ولی هر چی فکر می کنم در این چهل روز ما چگونه رسم عزاداری رو به جا آوردیم، بیشتر شرمنده می شم!

امام ما رفت که ما یاد بگیریم چگونه آزاد زندگی کنیم؛ قدرمون رو بشناسیم و به ناچیز نفروشیم؛

رسم عزاداری برای ما، نه فقط گریه و عاشورا خواندن و سیاه پوشیدن، بلکه تمرین آزادگی و جهاد اکبر و خودسازی بود.

و ما چقدر غافل و فراموشکاریم ...

دهه ی اول، حاج آقا بارها بهمون یادآوری کرد که التماس کنید و بخواهید؛ ثبات قدم رو؛ و شب آخر که چقدر سفارش کرد حداقل این چهل روز سلام صبح رو فراموش نکنید.

ای کاش امسال، خدا با ظهور فرزند حسین، عزاداران را از عزا دربیاورد.

ثبت لی قدم صدق عندک مع الحسین و اصحاب الحسین (ع) ؛ الذین بذلو مهجهم دون الحسین (ع).

/ 2 نظر / 41 بازدید
هوشیاری

آمین

ابومحسن

سلام علیک إن شاء الله برای رسیدن به حق موفق باشید و در حق ثابت قدم و برابر حق تسلیم. چند نکته را خدمت شما متذکر می شوم که امیدوارم حق از آن راضی باشد. 1-مراسم چهلم فقط از مختصات آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام است حتی دیگر ائمه هم اربعین ندارند. 2- پوشیدن لباس سیاه در دین امام حسین علیه السلام کراهت شدید دارد. 3-تراشیدن ریش به فتوای مراجع تقلید حرام می باشد. لدا به نظر می رسد باید طوری از حق سخن گفت یا نوشت که در ضمنش ناحقی تقویت نشود هر چند منظورو نیّت و مقصود نویسنده محترمه تقویت این موارد نبوده و نیست. و آخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین